Szkolne kolędowanie :)
- 28
Centrum Dialogu "Przełomy"
12 grudnia 2023 r. uczennice i uczniowie z klas: VIa i VIb pod opieką swoich wychowawczyń uczestniczyli w lekcji muzealnej w Centrum Dialogu „Przełomy” w Szczecinie. Temat lekcji: „Przeszłość odległa i całkiem bliska. Barwy PRL-u”. Celem lekcji było stworzenie warunków do przygotowania dzieci do tego, aby mogły aktywnie poznawać świat wartości kultury, uczyć się tolerancji i przeciwdziałania wszelkim przejawom dyskryminacji, szczególnie ze względu na pochodzenie etniczne, narodowość, wyznanie oraz status społeczny. Zajęcia były okazją do kształtowania wrażliwości, dociekliwości poznawczej oraz budowania poczucia identyfikacji z małą ojczyzną. Dzieci rozwijały umiejętność formułowania wniosków po uprzedniej obserwacji. Na podstawie najważniejszych przełomowych etapów historii Szczecina i Polski uczennice i uczniowie mogli rozróżnić charakter światowego wymiaru wojny i wewnętrznych konfliktów.
Monika Kuś
Małgorzata Stachniuk8
#laboratoriaprzyszłości
Budowla sezonu zimowego - skocznia narciarska w wykonaniu klasy Ib.
Prezentowane wyposażenie zostało zakupione dzięki udziałowi Szkoły w programie Laboratoria Przyszłości.
#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci
BohaterON w naszej Szkole!
W naszej Szkole od trzech lat przeprowadzany jest projekt "BohaterON - włącz historię!" na temat Powstania Warszawskiego. Ta ogólnopolska kampania ma na celu upamiętnienie uczestników Powstania Warszawskiego. Wzmacnia również poczucie tożsamości narodowej i edukuje odnośnie patriotyzmu, a także wrażliwości na drugiego człowieka.
W klasach młodszych zajęcia przeprowadziła pani Aleksandra Welcz. Nasi najmłodsi uczniowie wysłuchali opowiadania pt. "Jak zostałem bohaterem". Poznali podstawowe pojęcia: ojczyzna, bohaterstwo, wolność, historia. Dowiedzieli się, że w każdej sytuacji, nawet codziennej, można zostać bohaterem. Na koniec każdy otrzymał kolorowankę będącą plakatem tegorocznej akcji BohaterON, którą miał za zadanie pokolorować.
W klasach starszych akcję koordynowała Bernadetta Mockało. W klasach IV-VI uczniowie wysłuchali i obejrzeli opowieści pt. "Iskra nadziei", która przedstawia relację z pamiętnika 11-letniej dziewczynki. Dowiedzieli się, jak wyglądało Powstanie z perspektywy dziecka, które traci bardzo wiele przez wojnę, szczególnie poczucie bezpieczeństwa i bliskich. Pozostają w niej jednak marzenia i nadzieja, że nic nie idzie na marne. Po obejrzeniu nagrania uczniowie układali pytania do jego treści oraz grali w "Prawdę - fałsz".
Najstarsi z klas VII-VIII obejrzeli przekaz reporterski pt. "Uparte serce tego miasta", będący wspomnieniem uczestników Powstania i ich najbliższych. Kolejnym krokiem zajęć była praca w grupach, w których stworzyli wspólnie gazetę o uczestnikach Powstania i jego przebiegu.
Po wykonaniu zadań chętni uczniowie z najstarszych klas dokonywali wpisów na stronie www.dumnizpowstancow.pl.
Bernadetta Mockało
33
Mikołajki
6 grudnia w naszej Szkole był dniem wesołym i tanecznym :) Mikołaj odwiedził dzieci w klasach a część uczniów wyjechała na wycieczkę.
65
Wycieczka mikołajkowa
W ramach Mikołajek klasy: IVb, Va i VIb pojechały do Szczecina na film pt. "Kajtek Czarodziej" . Po seansie tradycji musiało stać się zadość, czyli posiłek w McDonald's. Na końcu, część najbardziej zachwycająca i magiczna, spacer po "Ogrodzie Światła" w tajemniczej krainie z "Piotrusia Pana - Nibylandii". W zimowej scenerii dodatkowych szaleństw, śniegowych kulek i "aniołów" w śniegu.
Bernadetta Mockało
8
Innowacja pedagogiczna w klasie IVb
Na zakończenie lektury "Akademia Pana Kleksa" uczniów spotkała niespodzianka :) z piosenką "Powitanie bajki" na ustach do klasy przyszedł pan Kleks - we własnej osobie! Euforia była uzasadniona, wraz ze swoją osobą przyniósł opowieść o zaczarowanych guzikach. Ostatnim etapem spotkania było "Pożegnanie z bajką" i wspólne zdjęcie z panem Kleksem.
Archiwum Aktualności