Z mikołajkowego kiermaszu pierników Samorząd Uczniowski zebrał 717,26 zł, które przeznaczył na pomoc dzieciom z Rogu Afryki - inicjtywa UNICEF.
Pomaganie jest fajne!
ZAPRASZAMY!
O innowacji pedagogicznej w klasie Vb i #laboratoriaprzyszłości
Trochę czasu minęło od ostatniej notatki o naszych pracach wykonanych na lekcjach, co nie znaczy, że ciężko nie pracowaliśmy, wprost przeciwnie, o czym można przekonać się oglądając zdjęcia.
Klasa czwarta wykonała jeden z najstarszych zegarów w historii – klepsydrę lub zegar słoneczny.
Piątoklasiści zmierzyli się z trudniejszym zadaniem, na zaliczenie tematów ze starożytnej Grecji musieli wykonać projekt zabytku w programie Tinkercad lub znaleźć gotowy na stronie Thingiverse. Spośród przesłanych projektów wybrany został jeden i wydrukowany na drukarce 3D, czyli wykorzystaliśmy przy okazji zasoby otrzymane w ramach #Laboratoria Przyszłości. Wspomnieć należy, że nasze prace również są dokumentowane przez sprzęt otrzymany w ramach tegoż projektu.
To jeszcze nie koniec, na podsumowanie zajęć o starożytnym Rzymie uczniowie klasy piątej wykonali lapbooki dotyczące historii Rzymu.
4Prezentowane wyposażenie zostało zakupione dzięki udziałowi Szkoły w programie Laboratoria Przyszłości (drukarka 3D wraz z obudową metodyczną i kompletem filamentów)
#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci
O innowacji pedagogicznej w klasie VIb
Za nami kolejne prace wykonane w ramach innowacji pedagogicznej z języka polskiego w klasie VIb. Pierwsze dotyczą literatury fantastycznonaukowej, a dokładniej, „Bajek robotów” i fragmentów „Cyberiady” Stanisława Lema, wzbudzających różnorodne uczucia, od zachwytu po: „Totalną nudę”, a także lektury Rafała Kosika „Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi”. Ta ostatnia bardziej przypadła do gustu, zwłaszcza osobom zainteresowanym wpływem maszyn na życie codzienne. Niektórzy z uczniów złapali bakcyla i czytają kolejne części serii. Wykonane lekturowniki, jak poprzednie, będą służyć do powtórki przed egzaminem w klasie ósmej.
To nie wszystko, wspólnie czytaliśmy wspaniałą lekturę, która wzbudziła w nas wielkie emocje, od radości po smutek, była to książka Erica-Emmanuela Schmitta „Oskar i pani Róża”. Z niej wprawdzie nie tworzyliśmy lekturownika, ale powstały piękne lapbooki, które również zaprezentowane są i dostępne w bibliotece. Przed nami kolejne wyzwania, z których relacje już wkrótce.
4
OGŁOSZENIE
#laboratoriaprzyszłości - grudzień
Na zajęciach powstają bardziej skomplikowane budowle, ruchome elementy. Na jednym spotkaniu siły były połączone, bowiem klasa Ia i Ib spróbowały pracy zespołowej. Dzięki temu wykorzystali większość klocków dostępnych w pudełkach.
1Prezentowane wyposażenie zostało zakupione dzięki udziałowi Szkoły w programie Laboratoria Przyszłości.
#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci
#laboratoriaprzyszłości - grudzień
Coraz śmielej uczniowie przystępują do konstruowania. Wykorzystują elementy zestawu klasowego POLYDRON. Budują proste bryły, ale i budowle o elementach ruchomych. Efektem jest karuzela oraz kolejka linowa. Brawo Trzecioklasiści!
Prezentowane wyposażenie zostało zakupione dzięki udziałowi Szkoły w programie Laboratoria Przyszłości.
#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci
Szkolny Konkurs Recytatorski
Szkolny Konkurs Recytatorski klas I-III odbył się 21 grudnia 2022 roku.
I miejsce - Sara Kornaś z klasy IIIb,
II miejsce - Dawid Kwiatkowski z klasy Ib,
III miejsce - Dominik Kubiak z klasy IIIa.Wyróżnienia otrzymali: Natan Niziński z klasy IIb oraz Melania Chmielnicka z klasy IIa. Na wielkie brawa zasługuje najdłuższy wiersz pt.: "Sum", który mówił Cyprian Maksymiec z klasy IIIa.
Nagrodzone dzieci otrzymały nagrody książkowe a wszyscy uczestnicy dyplomy i cukierki.
2
Kartka Bożonarodzeniowa
Na konkurs pod hasłem: "Kartka Bożonarodzeniowa" wpłynęło 36 prac plastycznych, które wykonane były różnorodnymi technikami. Dzieci wykazały się twórczą pomysłowością i wyobraźnią. Wszystkie prace zostały wyeksponowane na wystawie w świetlicy szkolnej.
I miejsce - Igor Wierycz, kl. VIIIa,
II miejsce - Martyna Mazan, kl. VIb,
III miejsce - Maria Janicka, kl. IVa.Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.
Portret świętego Mikołaja
W tym roku odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Plastycznego pod hasłem: "Portret świętego Mikołaja" zorganizowana przez nauczycieli świetlicy szkolnej.
Konkurs przeznaczony był dla klas I-III, zgłoszono na niego 35 prac. Uczniowie wykazali się dużą pomysłowością przy ich wykonaniu. Spośród zgłoszonych prac jury wyłoniło laureatów.
I miejsce - Dominik Kubiak, kl. IIIa,
II miejsce - Michał Janicki, kl. IIIb,
III miejsce - Zofia Chmielewska, kl. Ia.Lauraci otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, pozostali zaś słodki upominek. Prace można było obejrzeć na wystawie zorganizowanej w świetlicy szkolnej.
Archiwum Aktualności