Edukacja szachowa w klasie 6a.
Uczniowie klasy 6a wraz z wychowawcą uczestniczyli w roku szkolnym 2025/2026 w innowacji pedagogicznej „Szachy – jak współpracować, zachować spokój i radzić sobie ze stresem”. Podczas zajęć poznawali zasady gry w szachy, tworzyli własną klasową szachownicę i pionki z materiałów recyklingowych, odkrywali historię szachów oraz rozwijali logiczne myślenie podczas zajęć informatycznych.
Zwieńczeniem projektu był Klasowy Turniej Szachowy, który odbył się w ramach obchodów Dnia Dziecka. Rozgrywki dostarczyły wielu emocji i były doskonałą okazją do sprawdzenia zdobytych umiejętności.
I miejsce – Lucjan
II miejsce – Szymon
III miejsce – Kornel
Pamiątkowe statuetki zwycięzcom turnieju wręczyła wicedyrektor szkoły, pani Małgorzata.
O wyjątkową atmosferę zadbali również rodzice uczniów, którzy przygotowali niespodziankę w postaci pysznego ciasta, napojów oraz ulubionych przez wszystkich przekąsek.
Serdecznie dziękujemy rodzicom za zaangażowanie, a wszystkim uczestnikom gratulujemy sportowej postawy, wytrwałości i gry zgodnej z zasadami fair play!
Izabela Wołoszyn